A málnalevél főzete jótékony hasmenés, gyomorfekély, bélrendszeri panaszok esetén.
50 g-os málnalevél tea; Mama Drog termék hasmenés ellen.
Emellett bevethetjük torokgyulladásnál, fogínygyulladásnál is. Terhesség tervezésénél és szülés előtt is jótékony. A málnalevél bokor Észak-Amerikában őshonos, de megtalálható a világ számos más területen is. Bár elsősorban a finom, piros gyümölcsét ismerik, de a málnalevelet gyakran használják a gyógyításban is.
Legismertebb alkalmazási területei: nátha, torokgyulladás, hasmenés és a terhesség különböző szakaszainál. Gyomor- és bélrendszer: enyhíti a hányingert, oldja a bélgörcsöket, segíti az emésztést.Összehúzó hatásánál fogva jótékony hasmenés esetén. Torok- és szájfertőzések: vérzéscsillapító, összehúzó és fertőtlenítő hatása miatt torokfájásnál gargarizálásra; afta és fogínyvérzés esetén pedig szájöblögetésre használhtatjuk.
Babavárás előtt: A babatervezés időszakában rendszeresen fogyasztva támogatja a peteérést, előrébb hozhatja a tüszőrepedést és javítja a petesejt minőségét. Ezzel segítheti a teherbeesést. Emellett a menstruációs görcsöket is oldja.
Terhesség alatt: Szülés előtt a 36.héttől javasolt fogyasztani, napi 2-3 dl-t. Erősíti, ugyanakkor el is lazítja a méh izomzatát, ami megkönnyíti a vajúdást.
Külsőleg: Jól alkalmazható a sérült bőrön mint vérzéscsillapító, mivel összehúzza a bőr felső rétegét.
Főbb, aktív összetevői: gallo-,és ellagitannin (cserzőanyagok), flavonidok, C-vitamin, proanthocyanidin (az egyik leghatékonyabb káros szabadgyök megkötő), anthocyanin (a gyümölcsök és zöldségek, vörös, bíbor és kék színéért felelős anyag).
Elkészítése: 1 teáskanálnyi szárított málnalevelet öntsünk le 2,5 dl forró vízzel, és hagyjuk állni 10 percig, majd szűrjük le. Langyosan fogyasszuk.
Figyelem! Fogyasztása nem ajánlott gyermekeknek, szoptatós anyáknak, cukorbetegségben szenvedőknek (mert drasztikusan lecsökkenti a vércukorszintet).