Agaricus (brazil csiperke): a széleskörű védelem
Kiváló immunerősítő, védi a májat és méregtelenít, hozzájárul a szabadgyökök semlegesítéséhez, tumorellenes hatású, és enyhíti a kemo- és a sugárterápia következményeit. Szabályozza a vér cukorszintjét, enyhíti az allergia tüneteit, gyulladásgátló és antivirális hatású. Védi a szív- és érrendszert, hozzájárul az infarktus és a stroke megelőzéséhez. Az agaricus vagy brazil csiperke „csodafegyverei” a béta-glükánok.
A brazil csiperkegomba (Agaricus blazei murill) eredetileg a brazil őserdőkből származik, és rendszertanilag valóban a nálunk is jól ismert csiperkék közé tartozik, ám kellemes, mandulára emlékeztető íze miatt találóbb rá a mandulagomba elnevezés. Az indiánok az égiek gombájának tartják, mert tapasztalataik szerint fogyasztása hosszabb és egészségesebb életet ígér, a modern orvoslás azonban csak a XX. század második felében „fedezte fel” magának. Rövid idő alatt kiderült viszont, hogy egy rendkívül hatékony gyógygombával van dolgunk.
Az egész szervezet őre
Ajánlható rákos megbetegedések kiegészítő kezeléseként, szív- és érrendszeri problémák megelőzésére és szinten tartására, támogatja a májműködést, hatékony immunerősítő, enyhíti az allergia tüneteit, és cukorbetegség esetén is segítséget nyújt. Kiemelekedő hatóanyagai az immunerősítésben és a tumorok elleni küzdelemben nagy reményekkel vizsgált poliszacharidok, az úgynevezett béta-glükánok. Néhány fontosabb terület, ahol a brazil csiperke vagy mandulagomba akár étrend-kiegészítőkben, akár bármilyen más formában fogyasztva hatékonybak bizonyul.
- Serkenti az immunrendszer működését;
- hatékonyan támogatja a májműködést, hozzájárul a méregtelenítéshez;
- tumorellenes hatású, enyhíti a sugár- és kemoterápia következményeit;
- csökkenti az allergia tüneteit;
- szabályozza a vércukor szintjét;
- gyulladásgátló, antivirális hatású;
- hozzájárul a vér koleszterinszintjének rendben tartásához;
- védi a szív- és érrendszert, hozzájárul az infarktus, a stoke megelőzéséhez.
Daganatok és prosztata
A kísérletek jelenleg is folynak, az eddigi eredmények igen bizalomgerjesztők. A gomba poliszacharidjainak kivonatát klinikai kísérletekben alkalmazva jelentős javulást mutattak tüdő-, prosztata-, méhnyak-, petefészekrák, valamint méhnyálkahártya, és hashártya rák esetén. Kísérleti úton bizonyították azt is, hogy a mandulagombakivonata javítja az inzulinérzékenységet a gyógyszerrel kezelt cukorbetegeknél.
Az inzulinérzékenység csökkenése egyébként egészséges embereknél is elősegíti több ráktípus kialakulását, a betegeknél pedig csökkenti a túlélés esélyét. Emellett enyhíti az autoimmun eredetű reumás gyulladásokat és az azzal járó fájdalmakat, valamint gátolni az allergiás reakció kialakulását.