Aranygyökér: a depresszióűző lélekgyógyász
Képessé teszi a szervezetet a stressz kezelésére, a depresszió legyőzésére, ezzel pedig nemcsak az általános hangulatot javítja és az életigenlést erősíti, hanem számos betegségtől is megvédhet. Általánosan roborálja a szervezetet, fokozza a vitalitást, javítja a hangulatot. Krónikus fáradtság ellen és antidepresszánsként is alkalmazható, emellett javítja a keringést, hozzájárul a gyomor és a bélrendszer egészségéhez.
A varjúhájfélék családjába tartozó aranygyökér vagy rózsagyökér az északi területeken, Szibériában, Izlandon, Skandináviában és az amerikai kontinens északi részén honos, az ott élő népek hagyományosan mentális és fizikai kondíciójuk megőrzésére, fokozására használták.
Ebből indult a XX. század második felében a növény hatóanyagainak modern vizsgálata, a kutatások eredményeképp egyre több jótékony hatására derül fény.
A stresszűző
Túlhajszolt jelenünkben a növény úgynevezett adaptogén hatása miatt rendkívül értékes, ami azt jelenti, hogy összetevői révén segíti a szervezet alkalmazkodását a szellemi és fizikai megterheléshez. Ebből a szempontból pedig az aranygyökér az egyik leghatékonyabb gyógynövény.
Nem egyes szervekre hat, hanem összességében roborálja a szervezetet, segíti abban, hogy megfelelő válaszokat adjon a stresszre, ezáltal megelőzze annak betegségekben megnyilvánuló hatásait. Fokozza a vitalitást és a hangulatot, stimulálja az idegrendszert, és kiváló „télűző”: segít úrrá lenni a sötétség okozta depresszión, levertségen.
Megacélosítja a belsőt
Javítja a hangulatot és a teljesítményt, krónikus fáradtság ellen és antidepresszánsként alkalmazható. Emellett:
- javítja a keringést;
- hozzájárul a gyomor és a bélrendszer egészségéhez
Az aranygyökérrel kapcsolatban azonban tényleg az a lényeg: serkentőleg hat mind az agyi, mind a testi folyamatokra, elűzi a depressziót, kirántja az embert a gödörből és ellenállóvá teszi az egyre durvábban ránehezedő nyomással szemben.
nap Kosárba