Búzafű: a zöld arany
Méregtelenít, segíti a fogyást, felpörgeti az anyagcserét, a búzafű fogyasztása joggal válhat mindennapjaink részévé. Vitaminokban és ásványi anyagokban rendkívül gazdag, tisztítja a vért, biztosítja a salakanyagok ürülését, erősíti az immunrendszert,serkenti a májműködést, segíti a sejtek oxigénellátását.
A búzafű valóban remek zöld élelmiszer, rendkívül könnyen előállítható: a búzamagvakból csíráztatás után egy-két héten belül tíz-húsz centis fű serken, amit fogyaszthatunk közvetlenül saláták összetevőjeként, vagy felhasználhatjuk a belőle préselt levet. Beltartalmát illetően a reklámok néha igencsak túlzó megállapításokat tesznek, ám annyi biztos: a búzafű, akárcsak a zöldségek és gyümölcsök általában, sok élettanilag fontos anyagot tartalmaz.
Ezek között említhetjük az A-vitamin előanyagát, a béta-karotint, illetve a C-, E- és a B12-vitamint, az ásványi anyagok közül pedig a vasat, magnéziumot, foszfort, káliumot és kalciumot. Található benne ezeken túl klorofil, fehérjék és különböző enzimek, mindezek együttes hatása több pozitívumot tartogat. A búzafű fogyasztása:
- méregtelenít;
- segíti a fogyást;
- felpörgeti az anyagcserét;
- tisztítja a vért;
- biztosítja a salakanyagok ürülését;
- erősíti az immunrendszert;
- serkenti a májműködést;
- segíti a sejtek oxigénellátását.
Rákellenes hatását azonban – néhány nem kellően megalapozott állítással ellentétben – mindeddig nem sikerült igazolni. A kiegyensúlyozott, változatos étrendnek azonban szerves és hasznos része lehet, jótékonyan hat az egészség és az általános frissesség megőrzésére.