A fahéj fertőtlenítő hatóanyagokat tartalmaz, ezért gyakran használják a gyomor-bél csatorna fertőzései és légúti fertőzések ellen.
A kéreg antibakteriális, összehúzó, szélhajtó, görcsoldó és hányáscsillapító. Az illóolaj pedig antibakteriális, antivirális(vírus ellenes) és antifungális (gomba ellenes) hatású. Segíti az emésztést, ezért enyhíti az emésztési zavarokat, a kólikát, a hányingert és a bélszelek túlzott távozását. Kérgét és olaját a népi gyógyászatban gyakran használták étvágytalanság, hasmenés, gyomorgörcs, emésztési zavarok, menstruációs panaszok, meghűlés, asztma, lumbágó stb. panaszok kezelésére.

A Ceylonból származó csodaszer egykor nagyobb értéknek számított, mint az arany, és a gyógyászatban is használják jótékony hatásai miatt. Megszünteti ugyanis az emésztési zavarokat, leküzdi a fertőzéseket, enyhítheti a cukorbetegség tüneteit, csökkentheti a szívbetegségek kialakulásának kockázatát, kedvező hatást gyakorol a mentális képességekre, valamint vérkeringés-növelő hatásának köszönhetően felmelegít, és gyógyítja a megfázást. A fahéj nem utolsósorban sokat ígérő szer akkor is, ha fogyni szeretnénk. A fahéj ugyanis kitűnő zsírégető, fokozza a vérkeringést, csökkenti a vér koleszterinszintjét valamint a vércukorszintet, ezáltal elűzi a farkaséhséget is. A cellulitisz elleni krémek gyakori összetevője, mivel stimulálja a vérkeringést, energiához juttatja a bőrt, a felszabaduló energia pedig rendkívül jó zsírégető.

Teakeverékként segítette az étvágy és emésztés javulását, erősítette a gyomrot, javította a szájüreg gyulladásos folyamatainak (fogíny- és szájnyálkahártya) gyógyulását.
Fitodry termékek »