A Netamin Enzim Full Spektrum 10 féle emésztőenzim kapszula egy olyan étrend-kiegészítő, amely 10 féle növényi eredetű emésztőenzimt tartalmaz. A készítmény segíti a zsírok, fehérjék, szénhidrátok és rostok lebontását, így javítja az emésztést és a tápanyagok felszívódását.
Támogatás az ételekben található tápanyagok megfelelő lebontása, hasznosulása érdekében, segítség az emésztési zavarok elleni küzdelemhez, a kiegyensúlyozott és nyugodt emésztéshez.

A természetes emésztőenzimek pótlása kiemelten ajánlott: emésztési zavarok, kellemetlen tünetek (pl. puffadás, teltségérzet, hasfájás, túlzott bélgáztermelődés, gyomorégés, hasmenés, székrekedés) esetén, ételérzékenység (pl. laktóz, fruktóz, FODMAP) esetén, irritábilis bél szindróma és gyulladásos bélbetegség esetén, ha a bab, borsó, lencse, egyes zöldségek (pl. brokkoli, karfiol, káposzta) puffasztanak, felfújnak téged. 100% vegán termék.

A Netamin Enzim FULL Spektrum kapszulában található emésztőenzimek:
Proteáz: Fehérjebontó enzim, amely a fehérjét peptidekre (aminosavak kisebb csoportjaira) és aminosavakra bontja, amelyeket a szervezet már képes hasznosítani.
Amiláz: A komplex szénhidrátok családjába tartozó keményítőt bontja le kisebb cukrokra, például maltózra és glükózra. Érdekesség: az amiláz már a szájüregben elkezdi munkáját, a legelső harapástól kezdve!
Lipáz: Az ételekben található zsír lebontását végző enzim.
Bromelain: Fehérjebontó enzim, amit az ananászból vonnak ki. Kutatások szerint gyulladáscsökkentő, gyomornyugtató hatása is lehet.
Laktáz: A tejben, tejtermékekben található laktóz (tejcukor) megfelelő emésztéséhez és hasznosulásához szükséges.
Alfa-galaktozidáz: Bizonyos komplex szénhidrátok, például a raffinóz és a sztachióz, könnyebben emészthető cukrokra való lebontását segíti. A puffadást, gázképződést okozó hüvelyesek (bab, lencse, borsó), keresztesvirágú zöldségek (pl. brokkoli, kelbimbó, karfiol, káposzta), és bizonyos gabonafélék emésztésében játszik fontos szerepet.
Celluláz: A növények sejtfalát alkotó emészthetetlen rostot, a cellulózt segít lebontani, így segít felszabadítani a zöldségekben, gyümölcsökben, hüvelyesekben és teljes értékű gabonákban rejlő tápanyagokat.
Hemicelluláz: A hemicellulózt segít lebontani, ami a cellulóz egy fajtája, szintén emészthetetlen rostféle, ami a növények sejtfalában van jelen.
Glükoamiláz: A szénhidrátbontó amiláz egy formája, amely a keményítő molekulalánc végén lévő kötéseket oldja fel, felszabadítva az energiaként hasznosítható glükózt.
Pektináz: A pektin nevű rostot (poliszacharidot) bontja le, amely a zöldségek és gyümölcsök sejtfalának eleme, megtalálható például az almában, narancsban, citromban, répában is.

Mikor hasznos az emésztőenzimek pótlása?

Az emésztőenzimek pótlása természetesen is lehetséges, egyrészt tudatosabb étkezéssel, másrészt emésztést segítő enzim készítmények segítségével. Abban az esetben, ha a szervezeted valamilyen okból nem termel elegendő enzimet, enzimhiány tünetei keserítik meg a mindennapjaidat, akkor az enzimek étkezés előtti pótlása támogathatja az ételek lebontását, a tápanyagok jobb felszívódását és a komfortos, panaszoktól mentes emésztést.

Az emésztőenzimek pótlása ajánlott az alábbi esetekben: emésztőenzimek hiánya, elégtelen enzimtermelés, evés után puffadás, teltségérzet, hasfájás, alhasi görcsök, túlzott gyomor- vagy bélgázképződés, vissza-visszatérő gyomorégés, akut vagy krónikus székrekedés/hasmenés,
felszívódási zavarok és tápanyaghiányok, gyomoridegesség, túlérzékeny gyomor, ételintolerancia, irritábilis bél szindróma (IBS), gyulladásos bélbetegség (IBD), idősebb kor (az enzimtermelés ugyanis az életkor előrehaladtával csökken), egészségesebb (zöldségekben, gyümölcsökben, rostokban gazdagabb), növényi alapú vagy akár teljesen vegetáriánus/vegán étrendre való áttérés.

Az enzimek úgynevezett biológiai katalizátorok: olyan fehérjék, amelyek elindítják vagy felgyorsítják az élet fenntartásához szükséges kémiai reakciókat. Ahogy nevük mutatja, az emésztőenzimek az emésztés során zajló kémiai folyamatokat segítik elő, az elfogyasztott táplálékot építőelemeire bontják, amelyeket a test már könnyedén képes felszívni és a különböző anyagcsere-folyamatokban hasznosítani.

Emésztőenzimek segítsége nélkül szervezetünk a zsírokat, a fehérjéket, a szénhidrátokat és egyéb komplex molekulákat sem képes lebontani – tehát szó szerint létfontosságú a jelenlétük. Azonban nemcsak az emésztésben és anyagcserében játszanak fontos szerepet, hanem az immunrendszer egészséges működésében, a méregtelenítésben, a hormonok termelődésében, illetve a vitaminok és ásványi anyagok raktározásában is.

Hol termelődnek az emésztőenzimek?

Az emésztést segítő enzimek nagy részét a szervezet természetes úton képes előállítani. A legtöbb enzim a hasnyálmirigyben termelődik, egészen pontosan a szerv által termelt nedvben, a hasnyálban található. Emellett a gyomor, a vékonybél, illetve a szájüreg nyálmirigyei is kiveszik a részüket az előállításukból. Az emésztőenzimek termelése ugyanakkor nemcsak evés közben zajlik, máregy finom étel illatától, látványától, sőt akár a gondolatától is beindul az enzimtermelődés folyamata.

Természetes emésztőenzimek egyes ételekben, például zöldségekben és gyümölcsökben is jelen vannak. Sőt, bizonyos enzimek kizárólag táplálkozással juttathatóak a szervezetbe.

Az emésztőenzimek fajtái és szerepe: Az elfogyasztott táplálékunk három legfőbb alkotóeleme a zsír, a fehérje és a szénhidrátok – ennek a három makrotápanyagnak az emésztése három alapvető enzimet igényel: alipáz nevű enzim a zsírokat bontja le, a proteáz nevű enzim a fehérjét bontja le aminosavakra és peptidekre, az amiláz nevű enzim pedig a szénhidrátokat bontja le a szervezetben.

A lipáz, proteáz és amiláz mellett azonban számos enzimre szüksége van még a szervezetednek a megfelelő emésztéshez. Ezekkel egy jól összeállított, széles spektrumú emésztőenzim készítmény összetevői között is találkozhatsz. Ide tartozik a bab, brokkoli, káposzta és más felfúvódást okozó zöldségek emésztését segítő alfa-galaktozidáz, a laktóz lebontásához szükséges laktáz, a zöldségek és gyümölcsök rostanyagainak emésztését segítő celluláz, hemicelluláz és pektináz, vagy a fehérje-emésztő enzimek keverékéből álló ananász-kivonat, a bromelain is.

Az emésztőenzimek hiányának tünetei: Az emésztőenzimek hiányát főleg emésztőrendszeri tünetek jelezhetik: hasi görcsök, puffadás, hasfájás, indokolatlan teltségérzet, hasmenés, székrekedés. Felszívódási zavarok (malabszorpció) és emiatt hiányállapotok, krónikus fáradtság, immungyengeség, gyakori fertőzések, gyulladások is utalhatnak a problémára. A lipáz hiánya esetén zsírszéklet (lazább, zsírfényű széklet), a proteáz hiánya esetén bélrendszeri gyulladások, gombás fertőzések, az amiláz hiánya esetén hasmenés, fáradékonyság, gyulladások jelentkezhetnek. A laktázhiány a tej, tejtermék fogyasztása után 30-120 perccel okoz tüneteket: haspuffadás, teltségérzet, hasi fájdalom, görcsök, bélgázosság, hasmenés.

Az emésztőenzimek létfontosságú feladatokat látnak el a szervezet egészséges működése érdekében és nemcsak az emésztési folyamatok, de számos elengedhetetlen kémiai reakció is elképzelhetetlen lenne nélkülük. Sajnos az enzimtermelést számos tényező negatívan befolyásolhatja, így a helytelen táplálkozás, stressz, bizonyos betegségek (pl. a hasnyálmirigy betegsége) is. Relatív enzimhiányról beszélünk, amikor a panaszok enyhék, és csak nagyobb, zsíros étkezés után lépnek fel.

Hatóanyagok 1 kapszulában: Bromelain 200mg, Amiláz 50mg, Proteáz 30mg, Glükoamiláz 25mg, Laktáz 25mg, Alfa-galaktozidáz 25mg, Celluláz 25mg, Hemicelluláz 25mg, Pektináz 20mg, Lipáz 20mg.

Összetevők: bromelain, növényi kapszula (hidroxipropil-metil-cellulóz), tömegnövelő szer (mikrokristályos cellulóz), amiláz, proteáz, glükoamiláz, laktáz, alfa-galaktozidáz, celluláz, hemicelluláz, pektináz, lipáz, csomósodást gátlók (zsírsavak magnéziumsói).

Ajánlott adagolás: Felnőtteknek napi 1 kapszula, bő folyadékkal lenyelve, főétkezéssel vagy közvetlenül főétkezés előtt.
Netamin termékek »

Címkék:

netamin