Fokhagymaolaj és Olívaolaj keveréke 1:40 arányban.
20 ml-es olaj; Vita Crystal termék az egészséges koleszterinszintért.
A fokhagyma jótékony hatását több mint 200-féle biológiailag aktív vegyülete (vitaminok, ásványi anyagok, aminosavak és enzimek) adja. Az Olíva jótékony hatását leginkább a kiemelten gazdag A- és E-vitamin tartalmának tulajdonítják.
Fokhagyma a természet svájci bicskája! Fokhagymaolaj és Olívaolaj keveréke 1:40 arányban. Egy kis történelem: A fokhagymát világszerte termesztik és alkalmazzák. A népi gyógyászat régóta használják, főként magas vérnyomás, elhízás ellen, illetve fiatalító szerként.
Az egyiptomi piramisok építésekor a dolgozó munkások között fokhagymát, hagymát és retket osztogattak a fertőző betegségek megelőzésére. A római légiók általános egészségmegőrzésében jelentős szerepet játszott. A fokhagyma tehát, örök háziszerként vírusölő, antibakteriális, immunrendszer erősítő gyógynövényként van számontartva.
Tudta Ön? A fokhagyma jótékony hatását több mint 200 féle biológiailag aktív vegyülete (vitaminok, ásványi anyagok, aminosavak és enzimek) adja, melyek közül a legaktívabbak, a kéntartalmú vegyületek, elsősorban az alliin. Fokhagyma: Alliinból a legerősebb hatóanyag az allicin! A fokhagyma természetes fogyasztása közben a benne lévő alliinból az alliináz-enzim aktiválódásának köszönhetően allicin képződik. A főzés során az alliin és az alliináz enzimek a hő hatására károsulnak, így ez a folyamat nem tud végbemenni.
Olíva: Az olívaolaj egyszeresen telített olaj. Más olajokkal összevetve nem tűnik kiemelkedően előnyös összetételűnek, sőt, számos olajban (pl.: kukoricacsíra-olaj, szőlőmag-olaj, kendermagolaj) magasabb az egészségesnek tartott telítetlen zsírsavak aránya. Jótékony hatását leginkább a kiemelten gazdag A- és E-vitamin tartalmának tulajdonítják. Gyártástechnológiától függően több minőségben előállítható.
A leghasznosabb az extra szűz jelzéssel ellátott olíva olaj. Az extra szűz kifejezés, az első sajtolásból (tisztán mechanikai úton) származó olajat jelenti, ez a legjobb minőségű, jobb az íze és a tápértéke is. Az szűz olívaolaj már a második vagy harmadik sajtolásból származik, még mindig mechanikai úton.
A sima, nem szűz olíva már a negyedik sajtolásból származik és nem tisztán mechanikai úton nyerik, hanem plussz hőhatással és vegyi kezeléssel, ezért ez a leggyengébb minőségű. Figyelmeztetés! Kerüljük a szembe, illetve a nemi tájékra való kerülését! Terhes és szoptatós anyáknak kerülniük kell a használatát!